Blog

Musluktan akan su pas renginde ise Su Tesisatınızı Yenilemeniz Çok Önemli.

Musluktan akan su pas renginde ise öncelikle tesisatınızı bu konuda uzman bir tesisatçıya kontrol ettirmelisiniz. Su tesisatı yenileme bunun birçok sebebi olabilir ve bu sorunu sizin kendi çabalarınız ile çözmeniz mümkün değildir. Bu sorun genellikle tesisat borularınızın demir galvaniz boru olmasından kaynaklanır. Galvaniz borular zaman içinde suyun etkisi ile pasların ve bu pas artmasına bağlı olarak musluklarınızdan gelir. Bu sağlığınız açısından oldukça tehlikelidir. Burada yapılması gereken tek şey tesisatınızı yenilemek olmalıdır. Günümüzde tesisat boruları plastik çekilmekte ve bu sorun ortadan kalmaktadır.Şiddetle öneriyoruz..!

Musluklarınızdan gelen pasın diğer bir sebebi ise evden birkaç günlüğüne uzaklaştığınızda ilk su kullanımında paslı gelir ve bir müddet sonra durur. Bunun sebebi borularınız yeni yeni çürümeye başlamış olmasıdır. Burada da acil olarak önlem alınmalıdır.

Diğer bir sebepte kullandığınız armatürlerin kalitesiz oluşana bağlı olarak armatürler iniz çürüyüp pas atmasından kaynaklanmaktadır. Yine burada da yapılması gereken tek şey armatürlerin izi yenilemek olmalıdır.

Eğer evinizde iş yerinizde musluktan akan su pas renginde ise acilen uzman bir tesisatçıyı çağırıp sorunun çözülmesini isteyiniz. Suyu içmek bir tarafa kullanmak bile oldukça tehlikeli ve sağlıksızdır. Bahse konu durum ötelenecek, arka plana atılabilecek bir tesisat arızası değildir. Bu konuya mutlaka gereken önemi gösterin, tesisat eski tip demir boru ise, tesisatın tamamını iptal edip yeni tesisat çektirin. Sağlık açısından önüne geçemeyeceğiniz sağlık sorunlarına temel teşkil edecek bu konuya lütfen gereken özeni gösterin..!

 

Tadilat Teklif Randevu

Whatsapp Git
💬 💬 💬
Merhaba 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?