Boya

Boya İşleri

Boyama işini yapan ve bunu meslek edinen kişiye boyacı denir.  Bugüne bakacak olursak eğer boyacılık mesleği, dekorasyon sektörünün önemli alanlarından biri haline gelmiştir. Yaşam alanlarımıza renk katan ve bu alanları güzelleştiren şey boyalardır. Bu güzel görüntü için boya kadar önemli diğer şey ise boyacıdır.

Geçmişte insanlar daha ucuza mal etmek için kendi evlerini kendileri boyardı. Aslında bu durum günümüzde  görülse de eski dönemlere oranla azalmış ve azalmaya da devam etmektedir. Ekonominin gelişmesi ile birlikte boya ve boyacı konusunda daha titiz davranılmaya başlanmıştır. Yani boyacılık önemli bir sektör haline gelmiştir. Dünden bugüne gelene kadar bu sektör bir çok değişime uğramış popülariteye göre şekil almıştır. Modaya göre zaman zaman boya renkleri desenleri değişmiştir. Bu durumda boyacıya düşen işi arttırmıştır.

Şöyle evinize bir baktığınızda evi gösteren ilk şeyin boya olduğunu fark edeceksiniz. Eşyalarınızı ve bunun diğerleriyle uyumunu sağlayan ilk şey boyadır. Bir ev için bu kadar önem arz eden şeyin yapılışı çok daha önemlidir. Yani boyacınız. Boyama işi bittikten sonra eğer boyacınız işinin ehli ise keyfinize diyecek yoktur. Duvarınızda izler hatalar olmadığı sürece sizde mutlusunuzdur. Paranız boşa gitmemiştir. Ola ki boyacı seçiminiz yanlışsa sonu hüsran ve sinir bozucu olur. Boya yapmak öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Bir fırça bir boyayla bitmez. Kendi içinde püf noktaları vardır ve bunu en iyi boyacılar bilir. Etrafı batırmadan duvarda izler bırakmadan pürüzsüz bir şekilde yapılmalıdır.

Boyacılar belirli özelliklere sahip olmalıdırlar. Bunları sıralayacak olursak eğer:

–          Öncelikle el becerisi yüksek olan kişiler olmalıdırlar,

–          Çok fazla ayakta duracakları için bunu zorlaştıracak sağlık sorunları olmamalıdır,

–          Dikkatli ve sabırlı olmaları gerekmektedir,

–          Ellerinin yanı sıra gözlerinin de bu iş için uygun olması gerekmektedir,

–          El-göz koordinasyonu yüksek olmalıdır.

Her işte olduğu gibi boyacılıkta da belirli kriterlerin olduğunu görüyoruz.Demem o ki boyacılık ince iş el emeği göz nurudur bu yüzdendir ki altı üstü boya deyip geçmemek lazım. Bu iş için seçeceğimiz kişiye dikkat etmek titiz davranmak gerekmektedir.

Profesyonel Ekibimizden Teklif İsteyin..!

Gelelim, Görelim Bilgilendirip Ücretsiz Teklif Verelim…