Blog

Çatınız İçin Hangi İzolasyon Yöntemi Seçtiğiniz Önemli.

Doğru çatı kaplama malzemesini seçmek için yapmanız gereken en önemli şey güvenilir, köklü ve deneyimli üretici firmalara danışmaktır. Üretim yapan firmaların yetkilileri gerek son kullanıcıları, gerek malzeme satış noktalarındaki yetkilileri gerekse de uygulama ekiplerini bu konuda bilgilendirmelidir.

Çatı kaplamaları alanında uzmanlaşmış yetililerin günümüzde tavsiye ettiği ürünlerin başında oluklu çatı kaplama levhaları ve bitümlü su yalıtım membranları gelmektedir. Burada önemli olan son kullanıcıların uygulama ekipleri ve üretici firmalara danışırken kaliteli bir ürün istediklerini belirtmeleridir. Ticari kaygılarla son kullanıcıların düşük kaliteli ürünlere yönlendirilmesi hata olacaktır. Kaliteli ürünleri seçtikten sonra yapılması gereken diğer iş de uzman uygulama kadrolarına güvenmek olacaktır.

Fransızca ismiyle Ondulé olarak bilinen (Onduline)dalgalı yapıdaki çatı kaplama levhaları ve üzeri granülle kaplı bitümlü membran uygulamalarının yanı sıra çatınızı kaplamak için seramik ve arduvaz taşlarını da Onduline MSC YAPI’da bulabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra Türkiye’ye yeşil çatı sistemini ilk defa getiren ve bütün teknik desteğini bu zamana kadar müşterilerine eksiksiz sunan Onduline MSC YAPI çatı kaplamaları ve su yalıtımı alanlarında sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Çatı kaplama malzemesi seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çatınızın yapısıdır. Çatınızın altyapısına, üst yapısına ve detaylarına uygun bir malzeme seçilmesi büyük önem taşır. Çatınızın statik olarak taşıyabileceği yükün üzerine kesinlikle çıkılmamalıdır ve mümkün olan en hafif malzemenin seçilmesine gayret edilmelidir. Hafifliğin yanı sıra seçilecek olan malzemenin teknik özelliklerinin başta iklim koşulları olmak üzere çevresel faktörlere karşı dayanıklı olması gerekir. Kullanılacak olan malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlayacak bir diğer etken ise, çatıda uygulama esnasında hata yapılmamasıdır. Bu nedenle çatının yapısı göz önüne alınarak uygulama hatasına mahal vermeyecek bir ürün kullanılması zorunludur.

Bütün bu hususlar dikkate alındığında çatınızda doğru malzemenin seçimi için öncelikle güvenilir ve deneyimli üretici firmalarla iletişime geçmeniz gerekir. Ardından çatınızın altyapısı ve üst yapısı, yapının bulunduğu bölgenin iklim koşulları gibi çatınız hakkında gerekli bilgileri aktararak hafif, dayanıklı, uzun ömürlü ve pratik uygulamaya elverişli bir ürün seçimi gerçekleşmelidir. Bu nedenle tavsiyemiz, çatıyı yapacak olan kişilerin güvenilir, deneyimli, sektör yeniliklerine öncülük eden ve kaliteyi en ön planda tutan firmamıza ulaşmanız ve teklif almanızdır.

Whatsapp Git
💬 💬 💬
Merhaba 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?